مخزن تیکنر

فرآیند بازیافت آب صنعتی موجود در پساب معادن و استفاده مجدد از آن همواره یکی از مهمترین نیازمندی های معادن کشورمان بوده و است لذا با توجه به کمبود آب های زیر سطحی و هزینه ای سرسام آور استحصال آب و نیز آلایندگی پساب صنعتی حاصل از شست و شوی محصولات تولیدی معادن استفاده از تیکنر امری اجتناب ناپذیر است.

تیکنر چیست؟

تیکنر به منظور تصفیه پساب معادن همچون آهن، مس، آلومینیوم، سنگبری ها، کارخانجات کاشی و سرامیک و ماسه شویی ها طراحی و ساخت می گردد

از آنجایی که پساب این صنایع حاوی ذرات معلق و TSS بالایی می باشد، می توان با طراحی و ساخت تیکنر، از آب تصفیه شده در خط تولید استفاده نمود و در هزینه های بهره برداری واحدهای تولیدی صرفه جویی بالایی ایجاد نمود

در طراحی و ساخت تیکنر، پساب ورودی دارای جامدات بالایی می باشد و به دلیل اختلاف دانسیته بین ذرات و مایع، این ذرات ته نشین گردیده و به صورت جریان تغلیظ یا Under flow از کف مخزن جدا می گردد. آب تصفیه شده در جریان سر ریز Over flow خارج می گردد.

سازه و مخزن تیکنر:

شاید با توجه به حجم ، عملکرد ، نوع طراحی و مکان در نظر گرفته شده در فلوشیت کارخانه ، سازه و بدنه تیکنر و در کل اجرای فندانسیون و سیویل تیکنرها ، مهمترین بخش از اجرا ، ساخت و همچنین نگهداری یک تیکنر باشد..

طراحی سازه و بدنه تیکنر پس از طراحی با نرم افزارهای مهندسی از قبیل ABAQUS ، CATIA ، SOLIDWORKS و…. و سپس محاسبه متریال ، جنس و ضخامت بدنه ، خرپاها ، ستونها ، پل و … با توجه به اعمال انواع تنش های استاتیکی و دینامیکی از قبیل وزن مخزن ، نیروی گریز از مرکز پاروها و درایو ، وزن پالپ وارد شده ، تنش های ناشی از باد و زمین لرزه و تمامی تنش های احتمالی دیگر با توجه به مکان جغرافیائی و … نیاز به تحلیل ، بهینه سازی و اصلاح سازه تیکنر است.

پارامتر مهم و حساس دیگر در طراحی سازه تیکنر، طراحی و اجرای فندانسیون تیکنر می باشد  که عاملی تاثیرگذار در استحکام و ایمنی مخزن می باشد.

در طراحی و ساخت سازه تیکنر ، پارامتر اساسی دیگر نوع پوشش و رنگ مخزن می باشد . با توجه به PH پالپ ورودی ، خاصیت اسیدی و  همچنان درصد جامد اندازه ذرات و مشخصات پالپ، از  انواع پوشش رابرلاینینگ، رنگ های چندلایه اپوکسی و … استفاده می‌شود.

در مجموع در طراحی و ساخت تیکنر با استفاده از مدلسازی ریاضی و نرم افزارهای مهندسی می توان قطر و ارتفاع را محاسبه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
گفتگو از طریق واتساپ
1
واحد فروش و پشتیبانی
سلام به ماشین سازان زنجان خوش آمدید.
هر سوال و اطلاعاتی درمورد محصولات و ساخت ماشین آلات و تجهیزات معدنی و مراحل سفارش داشته باشید.
در 24 ساعت و 7روز هفته آماده ارائه خدمت به شما هستیم.

واحد فروش و پشتیبانی